SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Spotkanie z amerykańskim chórem z Newport Beach
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek spotkał się z chórem “The Corona del Mar High School Madrigal Singers” ze Stanów Zjednoczonych, który przyjechał do Polski na II Polsko-Amerykański Festiwal Muzyki Chóralnej. W ramach festiwalu odbyły się koncerty w kościele św. Andrzeja Boboli w Lublinie oraz w kościele parafialnym w Gołębiu.

Wymiana kulturalna pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, współpraca na płaszczyźnie kulturalnej jest niezwykle ważna, ale jeśli ta wymiana dotyczy jeszcze młodych ludzi, nastolatków to nabiera jeszcze większej mocy i większej wagi. Serdecznie wam gratuluje waszych talentów, zdolności i zaangażowania w muzykę chóralną . Życzę wam miłego pobytu w Lublinie i na Lubelszczyźnie, wspaniałych występów, ogromu wrażeń, które zawieziecie później do USA – mówił wojewoda do chórzystów podczas spotkania w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu wojewódzkiego w Lublinie.

Jest to pierwsza wizyta “The Corona del Mar High School Madrigal Singers” w Polsce. Spotkanie z wojewodą daje wyraz znaczenia rozwoju kultury (także chóralnej) dla władz polskich a także wzmacnia relacje polsko – amerykańskie na gruncie kulturowym.

Chór “The Corona del Mar High School Madrigal Singers„ obecnie liczy 39 członków. Występował w znanych miejscach na całym świecie, w tym w katedrze Notre-Dame i La Madeleine w Paryżu, katedrze Notre-Dame w Antibes, hali widowiskowej Davies Symphony Hall w San Francisco i Our Lady Queen of Angels w Newport Beach. Od czterech lat dyrygentem chóru jest Andrew Ball absolwent Uniwersytetu w Fullerton i Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine. Oprócz CdM prowadzi siedem innych zespołów wokalnych w tym m.in. chór kościelny w Harbour.

Data dodania artykułu: 2018-07-02
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u