SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojewoda przekazał 4 mln zł na remont drogi w Radzyniu Podlaskim
Powiat Radzyński dostał aż 4 mln zł dotacji z rządowego programu odbudowy dróg lokalnych realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Za te pieniądze wyremontowana zostanie droga powiatowa w ciągu ulic Sitkowskiego, Bł. Męczenników Podlaskich i Podlaskiej w Radzyniu Podlaskim.

Umowę przekazania środków w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej podpisano dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim. Oprócz władz powiatu przy podpisaniu dokumentów obecny był burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek.

Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 5,3 mln zł. Rządowe wsparcie do budowy drogi wynosi 75 proc. tej kwoty, czyli 4 mln zł. Wojewoda podkreślił, że jest to druga co do wielkości inwestycja w ramach tej edycji programu.

– Bardzo się cieszę, bo jest to bardzo ważna droga – powiedział Przemysław Czarnek. – Pan burmistrz Jerzy Rębek bardzo zabiegał o środki na jej remont i jest to bardzo dobry przykład na to, jak można współpracować w samorządzie. Droga należy do powiatu, ale przecież miasto to też powiat. Chodzi o to, żeby mieszkańcy mieli bezpieczną i dobrą trasę, a jednocześnie żeby był to fundament dalszego rozwoju Radzynia Podlaskiego i całego regionu. Jestem przekonany, że ta współpraca w zakresie finansowania inwestycji pomiędzy miastem i powiatem przyniesie korzyści obu stronom.

Powiat radzyński jest teraz w trakcie przetargu na wykonawcę przebudowy drogi. Inwestycja ma zostać ukończona jeszcze w tym roku.

Data dodania artykułu: 2018-07-05
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u