SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA POLICJANTÓW
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart pogratulowała policjantom, którzy 6 lipca br. złożyli uroczyste ślubowanie, przyjmując na siebie obowiązki i trudy policyjnej służby.

W jednostkach garnizonu podkarpackiego pracę rozpocznie 64 funkcjonariuszy, którzy w obecności kadry kierowniczej podkarpackiej Policji, przedstawicieli władz administracji rządowej oraz swoich najbliższych – wypowiedzieli dziś słowa roty ślubowania. Nowi policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryka Moskwy. Wkrótce rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, następnie zasilą szeregi podkarpackiej Policji.

– Uroczystość ślubowania to jeden z najważniejszych momentów na drodze zawodowej policjanta. Wybraliście zawód trudny i odpowiedzialny. Wymagający poświęceń, ale też przynoszący wiele satysfakcji. Pamiętajcie, że na waszych barkach spoczywa obowiązek ochrony najważniejszych wartości –życia, zdrowia i bezpieczeństwa obywateli – powiedział podczas uroczystości komendant wojewódzki Policji mł. insp. Henryk Moskwa.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podkreśliła, że służba państwu i obywatelom to wielkie wyzwanie, które sprawia, że policjant w każdej sytuacji powinien być gotowy do działań na rzecz bezpieczeństwa. Gratulując funkcjonariuszom, wojewoda życzyła, by wykonywana przez nich praca była powodem do dumy, źródłem wielu sukcesów, ale przede wszystkim tego, by zawsze bezpiecznie wracali ze służby. –Dzisiejsza uroczystość to dokonała okazja do podziękowania w sposób szczególny rodzinom wszystkich policjantów, bo to dzięki Waszemu wychowaniu i wsparciu szeregi policji zasilają osoby, które na pierwszym miejscu postanowiły postawić służbę Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Z tego miejsca zwracam się do Państwa z prośbą o dalsze wsparcie dla tych młodych ludzi, którzy dziś oficjalnie rozpoczynają swoją zawodową karierę. O wsparcie, które będzie im dodawało otuchy w codziennych trudach wynikających z pełnionej służby – dodała wojewoda.

Uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów odbyła się sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Data dodania artykułu: 2018-07-08
Autor artykułu: Podkarpacki UW
stat4u