SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W Katowicach już ostra kampania wyborcza!
Publikujemy oświadczenie prezesów Ochotniczych Straży Pożarnych z Katowic w związku z konferencją radnego J.Makowskiego. W nawiązaniu do konferencji prasowej pana radnego Jarosława Makowskiego z dnia 13 lipca br., my, niżej podpisani prezesi jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Katowicach, oświadczamy, że nie życzymy sobie wykorzystywania Ochotniczej Straży Pożarnej przez pana radnego w jego kampanii wyborczej.

Współpraca Ochotniczych Straży Pożarnych z Miastem Katowic przebiega od wielu lat bardzo dobrze – co roku ze środków Miasta Katowice kupujemy nowy sprzęt, szkolimy ludzi, modernizujemy nasze siedziby i nie mamy żadnych problemów z otrzymaniem środków na funkcjonowanie Straży. W porównaniu do innych miast o podobnym charakterze jak Katowice stwierdzamy, że stan naszych OSP jest wzorem do naśladowania dla innych tego typu jednostek. Jest to efektem służby naszych strażaków, ale i odpowiedzialnego podejścia Miasta do spraw bezpieczeństwa mieszkańców.

W latach 2015-2017 Miasto Katowice na funkcjonowanie OSP przeznaczyło 7,3 mln zł, a w latach 2018-2019 na całkowitą modernizację siedziby OSP Dąbrówka Mała przeznaczy 4,5 mln zł. Będzie to ostatnia z siedzib OSP wymagająca modernizacji.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z naszą działalnością, zapraszamy do służby w naszych szeregach i odwiedzenia naszych stron internetowych.

Z poważaniem

Prezes OSP Dąbrówka Mała - Jan Cichoń

Prezes OSP Kostuchna - Marek Odrzywołek

Prezes OSP Podlesie - Paweł Drapa

Prezes OSP Szopienice - Piotr Leśków

Prezes OSP Zarzecze -Krzysztof Beczała

Data dodania artykułu: 2018-07-15
Autor artykułu: UM Katowice
stat4u