SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Podlaska policja świętowała
Podlaska policja świętowała w środę w Łapach 99-lecie istnienia formacji. Uroczystość była okazją do wręczania awansów na wyższe stopnie służbowe. Otrzymali je białostoccy, sokólscy, monieccy oraz hajnowscy mundurowi. W uroczystości udział wzięli m. in.: wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Jan Lach oraz abp. Sławoj Leszek Głódź.

Apel był okazją do uhonorowania policjantów, którzy każdego dnia służą społeczeństwu i dbają o jego bezpieczeństwo. Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało w tym roku 219 mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, 43 z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce oraz 22 z monieckiej jednostki Policji i 39 z hajnowskiej komendy. Podczas uroczystości wręczone również zostały Medale Za Długoletnią Służbę oraz Odznaki Zasłużony Policjant.

Z myślą o mieszkańcach mundurowi zorganizowali również festyn rodzinny połączony ze stoiskami profilaktycznymi oraz pokazem m.in. radiowozów, motocykli służbowych. W trakcie trwania festynu prowadzono również akcję profilaktyczną pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2018”, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także nad wodą

Data dodania artykułu: 2018-07-16
Autor artykułu: Podlaski UW
stat4u