SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Podziękowanie dla policyjnych spottersów
Nasi funkcjonariusze dobrze wypełnili swoje zadania dbając o bezpieczeństwo polskich kibiców – ocenił wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński dziękując policjantom - spottersom za ich służbę podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

We środę wiceminister MSWiA spotkał się z funkcjonariuszami, którzy w czasie mundialu pełnili służbę w Moskwie, Kazaniu i Wołgogradzie. Do pomocy polskim kibicom zarówno na stadionach, jak i na ulicach rosyjskich miast, w których mecze rozgrywała polska reprezentacja, zostało oddelegowanych siedmioro policjantów. Byli obecni wszędzie tam, gdzie przebywali kibice, służąc im swoją poradą, pomocą oraz informacją.

- Nasza polska Policja pokazuje po raz kolejny, że potrafi współpracować z innymi i podejmować skuteczną oraz profesjonalną współpracę na arenie międzynarodowej – podkreślił wiceminister.

Profesjonalizm oraz wieloletnie doświadczenie funkcjonariuszy w zabezpieczaniu mistrzostw świata i mistrzostw Europy podkreślał także nadinsp. Jan Lach, zastępca komendanta głównego Policji. - Nasi policjanci są bardzo dobrze postrzegani przez kibiców i mają z nimi bardzo dobry kontakt. Wszystko po to, by nasi rodacy czuli się bezpiecznie – zaznaczył.

Wiceszef MSWiA przypomniał, że policjanci uczcili także pamięć funkcjonariuszy zamordowanych w 1940 r. przez NKWD i złożyli kwiaty na polskim cmentarzu wojennym w Miednoje. - Za ten dowód patriotyzmu i pamięci historycznej także serdecznie dziękuję – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński.

Policjanci spottersi na co dzień ściśle współpracują z klubami piłkarskimi i środowiskiem kibiców.

Data dodania artykułu: 2018-07-19
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u