SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Benicach
Ochotnicza Straż Pożarna w Benicach obchodzi w tym roku jubileusz 90-lecia istnienia jednostki. Gościem wydarzenia była wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Dostojny jubileusz był okazją do wręczenia wyróżnień oraz medali za zasługi dla pożarnictwa. Uroczystość odbyła się przed Domem Strażaka.

Wicewojewoda przekazała w imieniu wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna list gratulacyjny z okazji obchodzonej rocznicy. "Składam wszystkim druhom wyrazy uznania za ofiarną służbę i bezinteresowną działalność społeczną. Dziękuję za ratowanie i ochronę ludzkiego życia, za to, że zjawiacie się zawsze na czas - ryzykując własne zdrowie - za to, że wszyscy możemy patrzeć na was z szacunkiem i uznaniem. Jesteście przykładem dla ludzi młodych, którzy - patrząc na waszą ofiarną pracę - inspirują się i są gotowi założyć strażacki mundur, aby nieść pomoc lokalnej wspólnocie mieszkańców. Wyrażam również podziękowania za waszą gotowość wsparcia podczas ważnych uroczystości" - napisał wojewoda.

Ochotnicze Straże Pożarne istnieją od 1918 roku. Współpracują z Państwową Strażą Pożarną przy zapobieganiu i zwalczaniu pożarów. Są ważnym elementem Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Popularyzują wiedzę o bezpieczeństwie i ratownictwie oraz angażują się w działania społeczne.

Obchody 90-lecia OSP w Benicach uświetnił występ Krotoszyńskiej Orkiestry Dętej oraz defilada strażacka.

Data dodania artykułu: 2018-07-24
Autor artykułu: Wielkopolski UW
stat4u