SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Hołd poległym na służbie policjantom
24 lipca 2018 roku w Wojewódzkiej Komendzie Policji w Gorzowie Wlkp., miały miejsce obchody upamiętniające poległych na służbie policjantów. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oddając im hołd - złożył kwiaty pod obeliskiem na patio Komendy Wojewódzkiej.

W ramach tegorocznych obchodów Święta Policji, odbywających się w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowano uroczystą zbiórkę, podczas której wspomniano poległych na służbie policjantów i oddano cześć ich pamięci. Wojewoda Władysław Dajczak w swoim przemówieniu zwrócił się do zebranych słowami:

– To moment szczególny w obchodach Święta Policji. Stoimy przy obelisku poświęconym pamięci poległych na służbie policjantów. Chcemy pochylić głowy i oddać hołd tym, którzy podczas służby stracili to co mieli najcenniejszego – swoje życie. Wypełnili do końca słowa roty ślubowania, w której zobowiązali się służyć wiernie narodowi, chronić porządek, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Te słowa nabierają szczególnego znaczenia w takich momentach jak ten. Słowa szacunku należą się też rodzinom poległych funkcjonariuszy za to, że codziennie dzieliły trudy i wyrzeczenia związane z odpowiedzialną służbą. Współczujemy rodzinom i dziękujemy, że Państwa bliscy, funkcjonariusze polskiej policji okazali się bohaterami. Cześć ich pamięci – powiedział wojewoda Władysław Dajczak.

Obelisk poświęcony pamięci poległych na służbie policjantów

Obelisk został odsłonięty 22 lipca 2011 roku na patio Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Pomnik upamiętnia poległych na służbie funkcjonariuszy Policji. Na monumencie nie widnieją nazwiska policjantów. Została na nim wyryta maksyma rzymskiego filozofa Cycerona „Nikt nie umrze za ojczyznę bez wielkiej nadziei, nieśmiertelności”. Obelisk ma wymiar symboliczny, jest świadectwem ofiarnej służby policjantów.

Data dodania artykułu: 2018-07-25
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u