SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Czeczeni zatrzymani przy granicy z Niemcami
Grupa siedmiorga obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej została zatrzymana przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku. Cudzoziemcy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę. Pomagał im 19-letni obywatel naszego kraju. On również został zatrzymany.

Grupa została zatrzymana w nocy z 24 na 25 lipca przez funkcjonariuszy Straży Granicznej tuż przed granicą na drodze krajowej nr 2. W samochodzie marki Renault Master, prowadzonym przez 19-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego, podróżowało siedmioro cudzoziemców, w wśród których były dzieci. Wszyscy cudzoziemcy legitymowali się dokumentami, które otrzymali po złożeniu w Polsce wniosków o nadanie im ochrony międzynarodowej i które nie uprawniają do przekraczania granicy.

Dorośli obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej przyznali się do usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali się karze 1 miesiąca pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby. Czeczeni zostali umieszczeni w ośrodku dla cudzoziemców. Kierowca, który przewoził obywateli Rosji, został przesłuchany w charakterze świadka. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku.

Data dodania artykułu: 2018-07-30
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u