SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Komendy Miejskiej PSP i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suwałkach
28 lipca 2018 r. odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego obiektu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suwałkach. Poprzedzona ona została Mszą Świętą w kościele pw. Kazimierza Królewicza oraz wręczeniem odznaczenia i wyróżnień druhowi OSP oraz strażakom PSP, a także przekazaniem sprzętu ratowniczego.

Odznaczenie nadano dh. Karolowi Szymańskiemu z Ochotniczej Straży Pożarnej w Filipowie. Dzięki osobistemu zaangażowaniu i poświęceniu druha dowodzony przez niego zastęp OSP w maju br. sprawnie i profesjonalnie przeprowadził czynności ratownicze na akwenie.

Natomiast czterej odznaczeni strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Suwałkach narażali życie podczas gaszenia pożaru w lokalu gastronomicznym. Dzięki zdecydowanym działaniom szybko zlokalizowali źródło ognia oraz nie dopuścili do rozprzestrzenienia się pożaru i jego poważnych skutków.

Następnie sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski oraz wicestarosta suwalski Witold Kowalewski dokonali przekazania sprzętu ratowniczego jednostce OSP w Oklinach. Nowe wyposażenie pozwoli odbudować potencjał ratowniczy po kradzieży, która miała miejsce wiosną bieżącego roku.

W dalszej części uroczystości kapelan suwalskich strażaków ks. prał. Lech Łuba dokonał poświęcenia aktu erekcyjnego, po czym nastąpiło jego wmurowanie, którego dokonali: sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, poseł RP Jarosław Zieliński oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski.

Budowa Komendy Miejskiej PSP i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suwałkach jest realizowana z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”.

Data dodania artykułu: 2018-08-02
Autor artykułu: mł. bryg. Kazimierz Golubiewski, KM PSP w Suwałkach
stat4u