SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Harcerski wypoczynek na Mazurach
Na Warmii i Mazurach zorganizowano ponad 100 obozów harcerskich. Harcerze ZHR i ZHP odpoczywają nad jeziorami, w lasach, gdzie doskonalą swoje sprawności, poznają walory regionu i relaksują się po całorocznych szkolnych trudach. W ostatnim tygodniu lipca wojewoda Artur Chojecki odwiedził obozy w Ogonkach k. Węgorzewa i Bałdach-Piecu, gdzie spotkał się z młodzieżą i w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających zapoznał się z warunkami w jakich znajdują się obozowiska.

Nadleśnictwa w naszym województwie chętnie udostępniają młodzieży miejsca na obozowiska, co wcale nie jest takie oczywiste w innych regionach Polski, bo wiele nadleśnictw wycofuje się ze współpracy z harcerzami. Miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży kontrolowane są przez różnego rodzaju służby. W tym roku obozy harcerskie objęte są specjalnym nadzorem po ubiegłorocznym wypadku w Borach Tucholskich, gdzie wichura powaliła drzewo na harcerski namiot. Zginęły wtedy dwie dziewczynki. Harcmistrzyni Małgorzata Siergiej, przewodnicząca warmińsko-mazurskiego Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej wyjaśniła, że od tego roku kadra musi zgłosić miejsce i termin pobytu najbliższej jednostce straży pożarnej i być z nią w stałym kontakcie.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki na spotkania z harcerzami przywiózł upominki. Harcerzom z ZHR przekazał kosze słodyczy oraz tablice życia, kamizelki i boje ratunkowe. Z kolei do obozu w Bałdach – Piecu, prowadzonym przez Warmińsko-Mazurską Chorągiew ZHP, wojewoda przyjechał z drukarką, którą przekazał komendantowi hm. Jakubowi Ziętemu.

Data dodania artykułu: 2018-08-03
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u