SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Droga do Niepodległości w Kielcach
Wystawę edukacyjną „W drodze do Niepodległości” otworzyła wojewoda Agata Wojtyszek. W holu Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego można oglądać ekspozycję prezentującą wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości oraz kształtowaniem polskiej państwowości.

Ogólnopolski projekt wystawy „W drodze do Niepodległości” realizowany jest przez PERN S.A., Bank Pocztowy S.A., Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych. Wystawa jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021.

Organizatorami kieleckiej wystawy są Wojewoda Świętokrzyski oraz Region Sieci w Kielcach - Poczta Polska S.A. Towarzyszy jej prezentacja znaczków pocztowych oraz innych walorów filatelistycznych, przygotowana przez Okręg Świętokrzyski Polskiego Związku Filatelistów, której tematem jest odzyskanie niepodległości. Wystawę w urzędzie wojewódzkim można oglądać przez dwa tygodnie.

Data dodania artykułu: 2018-08-07
Autor artykułu: Świętokrzyski UW
stat4u