SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Sportowe programy dla regionu
Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka gościł w Kielcach. Podczas konferencji prasowej, której gospodarzem była wojewoda Agata Wojtyszek, zaprezentowano rządowe programy skierowane także do mieszkańców regionu.

Dzięki ministerialnemu wsparciu, w naszym województwie powstaje coraz więcej nowoczesnych obiektów sportowych. Programy takie jak Otwarte Strefy Aktywności OSA cieszą się powodzeniem wśród mieszkańców Kielecczyzny. Ministerstwo Sportu i Turystyki chce wspierać dzieci i młodzież, którzy czynnie uprawiają różne aktywności ruchowe. Jak zapowiadał podczas wizyty w urzędzie wojewódzkim minister Witold Bańka, resort czynnie wspiera wszystkie dyscypliny sportowe i dba o to, aby zapewnić niezbędne środki, które regularnie przeznaczane będą na odpowiednie wyposażenie sportowe oraz wsparcie młodych sportowców.

Dzięki działaniom Ministerstwa Sportu i Turystyki powstała również Narodowa Baza Talentów, której zadaniem jest pomiar i ocena kondycji fizycznej. Z bazy mogą korzystać rodzice, trenerzy, nauczyciele, zespoły naukowe, pracownicy jednostek administracji państwowej i samorządu, a przede wszystkim dzieci i młodzież. Młode pokolenia będą mogły dzięki badaniu i ocenianiu kondycji fizycznej kształtować w sobie postawy troski o własną tężyznę fizyczną i wspierać dążenia do realizacji swoich sportowych marzeń.

Jak podkreśla minister Witold Bańka, priorytetem Ministerstwa Sportu i Turystyki jest sport dzieci i młodzieży. „W 2018 roku nakłady na sport powszechny, w stosunku do roku 2015, wzrosną o 93%. Pozwoli to na kontynuację i rozwój inicjatyw cieszących się ogromna popularnością w środowisku, m.in. Rządowego Programu „Klub” oraz Programu Szkolny Klub Sportowy. Efekty naszej pracy dają wymierne korzyści już dziś – z ministerialnego wsparcia korzysta aktualnie blisko 40% więcej dzieci niż przed dwoma laty. Celem naszej działalności są zmiany systemowe, które maja przyczynić się do sportowych sukcesów oraz budowania silnej pozycji Polski na arenie międzynarodowej”. W spotkaniu w ŚUW wzięła udział poseł Maria Zuba.

Data dodania artykułu: 2018-08-08
Autor artykułu: Świętokrzyski UW
stat4u