SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Premier w Elblągu!
Z kolejną wizytą w naszym województwie przebywał premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził tym razem Elbląg. Swój pobyt w mieście rozpoczął od złożenia kwiatów przed pomnikiem, upamiętniającym ofiary Grudnia 70. Prawie pół wieku temu komunistyczne władze brutalnie spacyfikowały robotnicze protesty na Wybrzeżu. To nadal bolesna data w sercach wielu elblążan.

Premier spotkał się także z mieszkańcami Elbląga na Bulwarze Zygmunta Augusta, gdzie poinformował o działaniach związanych z przekopem Mierzei Wiślanej, podkreślając, że pieniądze na tę inwestycję są już zatwierdzone. Budżet państwa wyasygnuje na ten cel 800 mln złotych. Budowa potrwa 4 lata. W spotkaniu premiera uczestniczyli również: wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i wicewojewoda Sławomir Sadowski.

W swoim wystąpieniu premier mówił też o zwiększeniu nakładów z budżetu państwa na remonty dróg lokalnych. Rząd przeznaczył w tym roku na ten cel ponad 5 mld złotych. Ze środków tych realizowane są również liczne modernizacje dróg gminnych i powiatowych w województwie warmińsko-mazurskim, m.in. na terenie gminy Markusy. 5 mln zł dofinansowania pozwoli sfinalizować przebudowę drogi łączącej Zwierzno, Markusy i Krzewsk w powiecie elbląskim. Po południu wojewoda Artur Chojecki, w imieniu premiera, był podczas podpisania umowy na realizację tej inwestycji.

Wizyta Mateusza Morawieckiego była związana ze zbliżającą kampanią samorządową i startem na prezydenta Elbląga posła Jana Wilka, który jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy.

Data dodania artykułu: 2018-08-25
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u