SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Premier Mateusz Morawiecki w Śliwicach
Nasza dewiza to szybko, bezpiecznie, ale zgodnie z prawem i z zasadami. W ten sposób postrzegamy rozwój gospodarczy– powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Śliwicach. Na spotkaniu z szefem rządu obecni byli także parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza oraz przedstawiciel rządu w terenie Mikołaj Bogdanowicz.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że skala inwestycji w latach 2018 - 2019 będzie większa niż w czasach rządu PO-PSL. Wzrost gospodarczy, skuteczne zarządzanie podatkami, a także walka z mafiami VAT-owskimi oraz negocjacje w Brukseli, gdzie udało się wynegocjować opodatkowanie biurowców komercyjnych, galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych, doprowadziły do tego, że w budżecie jest więcej środków finansowych. Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki, obecna sytuacja gospodarcza spowodowała, że możemy przeprowadzić największą w historii III RP falę inwestycji w drogi lokalne, takie, jak te tutaj w Śliwicach w powiecie tucholskim.

Szef rządu zaznaczył, że zależy mu na tym, by ten szybki rozwój gospodarczy był zarazem bezpieczny, zrównoważony, zgodny z prawem tak, żeby nikt nie omijał płacenia podatków, a inwestycje charakteryzowały się odpowiednim tempem realizacji.

Data dodania artykułu: 2018-08-26
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u