SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Będzie modernizacja szpitala w Złotowie.
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał umowę ze starostą złotowskim Ryszardem Goławskim na dofinansowanie inwestycji pn. „Adaptacja pomieszczeń na potrzeby Centrum Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych przy Szpitalu Powiatowym im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie”. Wsparcie z budżetu państwa na wykonanie zadania wynosi 750 tysięcy złotych.

W uroczystości, oprócz sygnatariuszy umowy, uczestniczyli także poseł na Sejm RP Grzegorz Piechowiak oraz dyrektor szpitala Joanna Harbuzińska-Turek. - Zawsze wyrażam satysfakcję, gdy inwestycja dotyczy zdrowia publicznego. To kolejna inwestycja rządowa w służbę zdrowia. W 2016 roku na tego rodzaju zadania rząd przeznaczył kwotę 5 milionów złotych, a w 2017 roku było to już prawie 14 milionów złotych. To jedna ze strategicznych sfer dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego - mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Placówka medyczna w Złotowie jest drugim co do wielkości szpitalem w północnej części Wielkopolski, w swojej strukturze posiada 11 oddziałów. Przedmiot inwestycji stanowi adaptacja i dostosowanie pomieszczeń znajdujących się w położonym na terenie szpitala budynku, wykorzystywanym obecnie w znikomym zakresie do celów gospodarczych. Nowe rozwiązanie zapewni świadczenie ambulatoryjnych usług zdrowotnych w sposób kompleksowy, uporządkowany i na wysokim poziomie jakości, ale także ze swobodnym dostępem do pacjentów, w tym osób niepełnosprawnych.

Data dodania artykułu: 2018-08-28
Autor artykułu: Wielkopolski UW/ Mateusz Czaplicki
stat4u