SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dożynki Parafialne w Mniszku
W parafialnych dożynkach, które odbyły się 26 sierpnia br. w Mniszku koło Wolanowa, na zaproszenie miejscowego proboszcza, ks. kan. Adama Stanisława Kuca oraz sołtysa wsi Rogowa Marka Kraszewskiego, wzięli udział Ewa Markowska-Bzducha Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej w MRiRW oraz Krzysztof Murawski - Kierownik radomskiej Delegatury MUW.

Z okazji rolniczego święta w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela i św. Stanisława Kostki w Mniszku odprawiona została uroczysta msza. Wraz z wieńcem dożynkowym okoliczni rolnicy, sadownicy i ogrodnicy przynieśli do kościoła tegoroczne dary ziemi oraz chleb. W ten sposób mieszkańcy Mniszka i Rogowa podziękowali za owoce pracy rąk ludzkich.

W czasie uroczystości Ewa Markowska - Bzducha odczytała okolicznościowy list gratulacyjny skierowany do rolników przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

List gratulacyjny do rolników nadesłany przez Zdzisława Sipierę Wojewodę Mazowieckiego odczytał Krzysztof Murawski.

- Z dumą obserwuję coraz bardziej nowoczesne gospodarstwa, które z powodzeniem konkurują na zagranicznych rynkach. Osiągnięcia te dowodzą dużej wiedzy, doświadczenia i ambicji mazowieckich rolników – napisał w liście Wojewoda Mazowiecki.

Dalszej części uroczystości towarzyszyły tradycyjne obrzędy ludowe. Goście łamali się poświęconym chlebem przygotowanym z tegorocznego zboża.

Od lat dożynki w Mniszku współorganizuje nestor tutejszej parafii pan Henryk Siara, jeden z najbardziej zasłużonych mieszkańców wsi Rogowa.

Data dodania artykułu: 2018-08-29
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u