SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Kurpiowskie Miodobranie
26 sierpnia br. Marcin Grabowski Kierownik ostrołęckiej Delegatury MUW uczestniczył w 41 Miodobraniu Kurpiowskim, które odbyło się w Wykrocie.

Tradycyjnie niedzielne Miodobranie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą z elementami gwary kurpiowskiej odprawioną w myszynieckiej Bazylice. Po nabożeństwie goście w korowodzie furmanek przejechali do Wykrotu, który był miejscem drugiej części wydarzenia. Po uroczystym rozpoczęciu plenerowego spotkania zebrani mogli obejrzeć widowisko obrzędowe „Pobieranie miodu na Kurpiach” oraz artystyczne prezentacje. Podczas imprezy ogłoszono wyniki i wręczono nagrody przyznane zwycięzcom zawodów strzeleckich i wędkarskich, rozstrzygnięto także i wręczono nagrody w konkursie miodobraniowym. Atrakcją niedzielnego wydarzenia były także koncerty.

Na scenie między innymi można było podziwiać występ Zespołu „Śląsk”.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in: Kardynał Gerhard Ludwig Müller, Poseł na Sejm RP Arkadiusz Czartoryski, Grzegorz Płocha Wiceprezydent Miasta Ostrołęki, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł oraz Burmistrz Myszyńca Bogdan Glinka.

Data dodania artykułu: 2018-08-31
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u