SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Otwarto nową siedzibę posterunku Policji w Czarnem
Polska Policja jest dla polskich obywateli, a polscy obywatele, niezależnie od tego, gdzie mieszkają, mają takie samo prawo do poczucia bezpieczeństwa - powiedział minister Joachim Brudziński podczas otwarcia nowej siedziby posterunku Policji w Czarnem w woj. pomorskim.

Nowoczesna siedziba jednostki Policji została wybudowana w ciągu niespełna roku dzięki środkom z Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Inwestycja, która poprawi warunki pracy funkcjonariuszy oraz obsługi mieszkańców, kosztowała 1,8 mln zł. Dotychczas posterunek Policji w Czarnem funkcjonował w zaadaptowanych pomieszczeniach urzędu miasta i gminy. Nowa siedziba jest efektem współpracy Policji z samorządem lokalnym, który nieodpłatnie przekazał działkę oraz wykonał dokumentację projektową. Właśnie za tę współpracę szef MSWiA podziękował władzom samorządowym.

- Bezpieczeństwo, tak samo jak polska Policja, nie ma barw politycznych - zaznaczył minister Joachim Brudziński. Nowa siedziba posterunku Policji w Czarnem to także więcej policjantów i większe bezpieczeństwo. Docelowo obsada posterunku zwiększy się o 50 proc. Posterunek Policji w Czarnem obejmuje swoim zasięgiem 21 miejscowości zamieszkałych przez ponad 9,5 tys. mieszkańców.

Podczas otwarcia posterunku szef MSWiA przypomniał, że podstawowym celem rządu premiera Mateusza Morawieckiego jest budowanie poczucia bezpieczeństwa i wyposażanie polskiej Policji w odpowiedni sprzęt i adekwatne wynagradzanie funkcjonariuszy.

- W mojej osobie oraz w osobie premiera Mateusza Morawieckiego zawsze, jako polska Policja, będziecie mieli wsparcie – zwrócił się do policjantów minister Joachim Brudziński, życząc im bezpiecznej służby.

Szef MSWiA podkreślił, że Polacy mają prawo czuć się bezpiecznie – niezależnie od tego czy mieszkają w dużych miastach, czy też w mniejszych miejscowościach. Jak zaznaczył, nikt nie może zostać pozbawiony poczucia bezpieczeństwa ze względu na miejsce swojego zamieszkania.

O tym, że bez tak dużego wsparcia z budżetu państwa – jakim jest Program Modernizacji - Policja nie byłaby w stanie dobrze wypełniać swoich podstawowych zadań oraz misji niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, przypomniał nadinspektor Jan Lach, Zastępca Komendanta Głównego Policji.

W ramach opracowanego w MSWiA Programu Modernizacji Służb Mundurowych, Policja w latach 2017-2020 otrzyma niemal 6 miliardów zł. Program opiera się na trzech filarach: wymianie i modernizacji sprzętu, inwestycjach infrastrukturalnych oraz wzroście wynagrodzeń dla funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb.

Data dodania artykułu: 2018-09-01
Autor artykułu: mat prasowe MSWiAstat4u