SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
W Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie - z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina i Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha - odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2018/2019 połączona z otwarciem nowej hali sportowej. W powiecie wejherowskim naukę rozpoczyna dziś 6570 a całym Pomorskim - 299 772 uczniów. Uroczystości rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem metropolity gdańskiego ks. abp. Sławoja Leszka Głodzia w Kolegiacie pw. Trójcy Świętej w Wejherowie.

Zespół szkół w Wejherowie jest przykładem dobrze wdrożonej reformy edukacji. To nasza powinność zapewnić wam dobre warunki do nauki i rozwoju - podkreślił wojewoda.

- Wyrównujemy szanse rozwoju uczniów polskich z uczniami z innych państw. Rozwijamy szerokopasmowy Internet czy infrastrukturę sportową – wyliczał Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Budowa hali sportowej kosztowała 6 milionów złotych i otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystki w ramach Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej.

Wcześniej wojewoda uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w szemudzkiej podstawówce (szkołę rozbudowano o nowe skrzydło). - Dziękuję nauczycielom za ich trud i życzę wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym . Roku wyjątkowym bo stulecia polskiej niepodległości – podkreślał wojewoda.

Data dodania artykułu: 2018-09-04
Autor artykułu: Pomorski UW
stat4u