SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Powiatowe Święto Plonów w Deszcznie
Sobotnie obchody rozpoczęła Msza Święta w Kościele p.w. Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Deszcznie. Następnie goście przeszli korowodem na miejsce uroczystości – plac w Maszewie. Podczas oficjalnej części uroczystości Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podziękował rolnikom z powiatu za pracę włożoną w zbiór plonów.

- Z twardej i spalonej słońcem ziemi, dzięki pracy Waszych rąk, wyrósł chleb, którego nam nie zabraknie. Dziękuję Wam za trud i upór z jakim wykonujecie swoją pracę – mówił wojewoda oraz zapewnił, że rolnicy dotknięci klęską suszy będą mogli liczyć na wsparcie Rządu. Pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone, a służby wojewody czekają na wnioski z komisji szacowania strat

Na ręce gospodarzy uroczystości Wojewoda Lubuski przekazał list z podziękowaniami od Premiera Mateusza Morawieckiego, w którym Premier podkreślił ogromną dumę z polskiej wsi:

„Nikt jak Wy, nie wie lepiej jak długa jest droga do powstania chleba, ile trzeba było podjąć trudu, ile obaw, ile potu spadającego z czoła trzeba było wylać w bruzdy ziemi aby ją uprawić, użyźnić i uczynić zdolną do owocowania. Tylko Wy wiecie ile trudu towarzyszy pracy na roli, gdzie w pocie czoła i w bólu rodzą się plony Waszej pracy (…), która wiąże się z wielką satysfakcją – smaczne i zdrowe polskie produkty zdobywają coraz to nowe rynki i rzesze zwolenników” – podkreślał w liście Premier Mateusz Morawiecki.

Data dodania artykułu: 2018-09-04
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u