SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z MAŁYM BOHATEREM JULIANEM
W Klinice Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii przy ul. Dębinki 7 w Gdańsku pojawili się wczoraj policjanci. Ta wizyta była odpowiedzią na list mamy chorego Juliana, który bardzo chce zostać policjantem, kiedy dorośnie. Policjanci spełnili marzenie chłopca i odwiedzili go w szpitalu. Julek, jego koledzy i koleżanki otrzymali od policjantów drobne upominki oraz mogli przejechać się radiowozem na sygnale. To było spotkanie, które policjanci i mali pacjenci kliniki, będą wspominali z wielką radością.

Julek od najmłodszych lat interesuje się Policją. W przyszłości chce zostać policjantem i jest zafascynowany pracą funkcjonariuszy. Niestety jego beztroskie dzieciństwo przerwała choroba, ale Julian na pewno nie zrezygnuje ze swoich marzeń. Tym bardziej, że informacja o chłopcu dotarła do policjantów, a ci postanowili od razu na nie odpowiedzieć i już teraz, chociaż częściowo, spełnić jego marzenia. Kiedy mama Julka wysłała list do Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku z prośbą o odwiedziny jej syna w szpitalu, już po kilku dniach Julek miał w swoim pokoju gości, którzy przygotowali dla niego kilka niespodzianek. Oprócz policyjnego sprzętu, rozmów o pracy policjantów, chłopiec oraz jego koledzy i koleżanki z oddziału otrzymali od policjantów z gdańskiej komendy drobne upominki. Mali pacjenci mieli także okazję przejechać się radiowozem, włączyć sygnały świetlno - dźwiękowe. Ta niewielka atrakcja sprawiła im największą radość, co było widać po uśmiechach na twarzach oraz okrzykach radości. W zamian za to policjanci dostali od Julka piękną laurkę z podziękowaniami za wizytę oraz...zdrowe owoce.

To było spotkanie, które policjanci i mali pacjenci kliniki, będą wspominali z wielką radością. Trzymamy kciuki za zdrowie Julka i wszystkich dzieci z kliniki, a dorosłych zachęcamy do oddawania krwi w dowolnym punkcie krwiodawstwa oraz rejestrowania się w bazie dawców szpiku.

Data dodania artykułu: 2018-09-06
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA/KWP w Gdańsku
stat4u