SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,"Patriotyczne Środy z Niepodległą"
Ruszył projekt wojewody Agaty Wojtyszek „Niepodległa Łączy Pokolenia”, w ramach którego w kieleckim kinie Moskwa odbywają się „Patriotyczne Środy z Niepodległą”.

W ramach projektu od 19 września do 7 listopada 2018 r. będą odbywać się projekcje patriotycznych filmów, których celem jest przełamywanie barier międzypokoleniowych oraz krzewienie patriotycznych postaw wśród mieszkańców Ziemi Świętokrzyskiej.

Zamysłem projektu jest udział w seansach filmowych przedstawicieli co najmniej dwóch pokoleń np. wnuczka z babcią czy córki z tatą. Wspólne popołudnie filmowe jest wyjątkową okazją do spędzenia wolnego czasu w patriotycznym tonie.

19 września odbyła się pierwsza projekcja filmu o tematyce patriotyczno-historycznej „Powstanie Warszawskie”. W seansie uczestniczyli zarówno przedstawiciele młodszego, jak i starszego pokolenia.

Bezpłatne zaproszenia, które następnie podlegają wymianie w kasie kina na bilet wstępu dostępne są w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, w kasie kina Moskwa oraz w lokalnych mediach.

Już 26 września wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek zaprasza na kolejny film „Miasto 44” odbywający się w ramach projektu.

Data dodania artykułu: 2018-09-21
Autor artykułu: Świętokrzyski UW
stat4u