SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Z CZTEREMA ZAKAZAMI SĄDOWYMI „ZA KÓŁKIEM”
Policjanci z Woli zatrzymali do kontroli 28-letniego mężczyznę kierującego porsche. Podczas sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że kierujący posiada cztery zakazy prowadzenia pojazdów, nie posiada również dokumentów od pojazdu oraz prawa jazdy. Funkcjonariusze uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę. Po zgromadzeniu materiałów dowodowych z mężczyzną zostaną wykonane dalsze czynności procesowe w związku ze złamaniem zakazu prowadzenia pojazdów.

19 września ok. godz. 21.00 policjanci z komendy na Woli w ramach działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej podjęli interwencję wobec kierującego pojazdem marki porsche. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada cztery zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, dodatkowo nie posiadał przy sobie dokumentów od pojazdu oraz prawa jazdy.

Funkcjonariusze uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę i zabezpieczyli pojazd na policyjnym parkingu, z 28-latkiem zostały wykonane wstępne czynności służbowe.

Po zgromadzeniu całości materiałów dowodowych z mężczyzną zostaną wykonane dalsze czynności procesowe w związku ze złamaniem zakazu prowadzenia pojazdów. Zgodnie z art. 244 kk. za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W takich sytuacjach mamy do czynienia z wyraźnym lekceważeniem przepisów prawa oraz wyroków sądowych.

Data dodania artykułu: 2018-09-22
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u