SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Jubileuszowy XXV Konwent Wójtów
Współpraca rządowo-samorządowa przebiegała znakomicie, szczególnie jeśli mówimy o współpracy w obszarze budowy dróg.- mówił dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podczas jubileuszowego XXV Konwentu Wójtów w Bytoniu, gdzie wręczył promese MSWiA o wartości 800 tysięcy złotych na remont drogi gminnej Morzyce – Pścinno.

Podczas konwentu wójtów zostały poruszone takie tematy jak np. informacje o naborze wniosków w ramach programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w latach 2016-2019. Głos w tej sprawie zabrał Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Pan Zygmunt Borkowski.

Nabór wniosków został zakończony i w ramach jednostek samorządowych gminnych wpłynęły 74 wnioski suma ich dofinansowania wynosi 75 mln złotych. W ramach zadań powiatowych wpłynęło 19 wniosków na kwotę 43 mln złotych. Współpraca z jednostkami poszczególnych samorządów terytorialnych układała się doskonale. Mam nadzieję, że teraz będzie ona się układać równie dobrze.- mówił dyrektor WiR.

Zastępca dyrektor WiR Iwona Gilewicz przedstawiła proces wypłat odszkodowań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na terenie kujawsko-pomorskiego.

Rolnicy, którzy złożyli już swoje wnioski, a jest ich znaczna większość, oczekują na wydanie decyzji ARiMR. Agencja wydała już ponad dwa tysiące decyzji, przyznając rolnikom płatność na podstawie dotychczasowych protokołów.- podsumowała Gilewicz.

Był to ostatni konwent wójtów w tej kadencji samorządowej.

Data dodania artykułu: 2018-09-27
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u