SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie powstaje Centrum Urazowe dla Dzieci
W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie odbyła się dziś (8 października br.) prezentacja postępu prac w ramach realizowanego przez placówkę projektu „Dostosowanie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie do potrzeb Centrum Urazowego dla Dzieci", połączona z omówieniem jego założeń i wpływu na bezpieczeństwo mieszkańców regionu.

Wizytę na placu budowy złożył wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski i wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

W maju br. Minister Zdrowia podpisał umowę ze Szpitalem Dziecięcym na dofinansowanie projektu w wysokości ponad 11 mln zł z przeznaczeniem na prace budowalne oraz zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz wyposażenia. W czerwcu ruszyła budowa, a zakup aparatury medycznej został rozłożony na 2 okresy.

Według statystyk średnio co czwarty leczony tu pacjent, trafia z powodu urazów i zatruć – w roku 2017 była to liczba ok. 7 tysięcy. Dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Zdrowia Szpital Dziecięcy w Olsztynie już wkrótce stanie się jedną z 12 placówek w kraju, zapewniających kompleksową opiekę dzieciom z najcięższymi urazami. Jej zadaniem będzie natychmiastowa i wysokospecjalistyczna pomoc w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów, którzy ulegli groźnym wypadkom.

Data dodania artykułu: 2018-10-09
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u