SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Powstanie Zintegrowane Centrum Zabiegowe WAM
Przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Ponadregionalne Zintegrowane Centrum Zabiegowe, które będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. W wydarzeniu wzięli udział: Minister Zdrowia Łukasz Szumowski oraz wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

- To bardzo wyjątkowy dzień. Mam nadzieję, że to nowe centrum, które zostanie wybudowane będzie sercem szpitala. W związku z tym przechodzimy na ambulatoryjną opiekę dla pacjentów szpital powinien skupić się na tych przypadkach, kiedy nie dajemy rady opiekować się pacjentem w domu czy przychodni. Dlatego budowane Zintegrowane Centrum Zabiegowe będzie świetnym uzupełnieniem profesjonalnego leczenia – powiedział Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Wicewojewoda łódki Karol Młynarczyk podkreślił: - Bardzo się cieszę, że tak piękna inwestycja powstaje w Łodzi i będzie służyła mieszkańcom miasta, mieszkańcom województwa łódzkiego, a także będzie miała charakter ponadregionalny. Powstanie tutaj między innymi centrum ratownictwa medycznego i szpitalny oddział intensywnej terapii, gdzie rozpoczyna się walka o życie pacjenta. Życzę aby realizacja przedsięwzięcia przebiegała szybko, sprawnie i bez problemów, po to aby Zintegrowane Centrum Zabiegowe mogło jak najprędzej funkcjonować dla dobra naszego społeczeństwa.

- Postęp medycyny, wymogi dzisiejszych czasów zmusiły nas do tego aby szukać nowych rozwiązań, takich które pozwolą temu szpitalowi dalej istnieć i spełniać swoją ważną rolę. Tak narodził się pomysł budowy Zintegrowanego Centrum Zabiegowego. Szpital wyposażony w lądowisko dla helikoptera medycznego, które będzie znajdować się na czwartym piętrze. Mamy nadzieję że uda nam się zrealizować ten projekt do końca– zaznaczył dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM dr n. med. Wiesław Chudzik.

Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Radosław Kordek powiedział: - Uniwersytecki Szpital Kliniczny to najważniejszy szpital w mieście Łodzi, tutaj są leczeni pacjenci z całego śródmieścia, izba przyjęć jest często przepełniona. Ale należy pamiętać o tym że to przede wszystkim baza kliniczna, dzięki której co roku medycynę kończy trzystu lekarzy. To wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi i bardzo dbamy o to żeby się rozwijało.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi: ks. abp. Władysław Ziółek, posłowie na Sejm RP: Alicja Kaczorowska oraz Waldemar Buda, dyrektor Łódzkiego Oddziału NFZ Artur Olsiński NFZ, Szef Wojewódzkiego Wojskowego Sztabu w Łodzi płk. Jarosław Wasilewski, zastępca komendant Wojewódzkiego PSP bryg. Paweł Jankowski, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi mł. insp. Piotr Krężołek, naczelnik Łódzkiej Delegatury CBŚP insp. Piotr Stasiak, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Łodzi Arkadiusz Paluszkiewicz, dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego Regionu Łódzkiego Beata Janusz-Kozłowska, dyrektor Łódzkiego Oddziału IPN Dariusz Rogut.

Data dodania artykułu: 2018-10-22
Autor artykułu: Łódzki UW
stat4u