SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Uroczyste ślubowanie adeptów Szkoły Aspirantów PSP
W obecności wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, komendanta szkoły Jana Kołdeja, kadry szkoleniowej, przedstawicieli policji, wojska polskiego, straży granicznej, rodziny oraz przyjaciół, 95 słuchaczy poznańskiej Szkoły Aspirantów PSP złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar.

„Uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia …” - to fragment roty ślubowania, którą dziś wypowiedzieli młodzi strażacy na placu apelowym.

Upamiętniając setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wojewoda Zbigniew Hoffmann w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczył Złoty Krzyż Zasługi oraz Srebrny Medal za Długoletnią Służbę wyróżnionym strażakom.

Ceremonii ślubowania towarzyszyła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych w Poznaniu.

Główne uroczystości poprzedziła msza święta w intencji ślubujących odprawiona w kościele Świętej Trójcy w Poznaniu przez kapelana wielkopolskich strażaków księdza Mateusza Droba.

Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu jest dwuletnim policealnym studium zawodowym. Zajęcia odbywają się na szkolnym poligonie pożarniczym oraz w wybranych jednostkach ratowniczo-gaśniczych. Słuchacze mogą rozwijać swoje pasje w ramach wielu kół zainteresowań oraz klubu płetwonurkowego. Nauka kończy się egzaminem państwowym potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Absolwenci kierowani są do służby w jednostkach organizacyjnych PSP na terenie całego kraju.

Data dodania artykułu: 2018-10-22
Autor artykułu: Wielkopolski UW
stat4u