SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Piknik „Architekci Niepodległej” w Łęczycy
Na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy odbył się piknik historyczno-edukacyjno-artystyczny poświęcony kluczowym postaciom, które tworzyły naszą wolną ojczyznę. Organizatorem wydarzenia był wojewoda łódzki Zbigniew Rau oraz Urząd Miejski w Łęczycy.

Piknik rozpoczęto o godz. 16:00 od przemówienia Marszałka Józefa Piłsudskiego, o pracy dla Ojczyzny pochodzącego z Archiwum Cyfrowego w Warszawie, które zostało zrekonstruowane przez Radio Łódź. Wydarzeniu towarzyszyły koncerty muzyczne między innymi: Państwowej Szkoły Muzycznej Filia w Łęczycy, zespołu „Pierożki” oraz Śpiewającej Rodziny Kaczmarek.

Artystycznym akcentem imprezy była animacja z elementami mappingu 3D „Architekci Niepodległej”, wyświetlona na ścianie ratusza, która prezentowała wybitne postacie walczące o polską wolność. Przed mieszkańcami Łęczycy i gośćmi zaprezentowali się również tancerze: Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Łęczycanie” oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy.

Ponadto uczestnicy pikniku mogli odwiedzić stoiska specjalnie przygotowane przez partnerów wydarzenia, między innymi: Łódzki Urząd Wojewódzki wspólnie z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Instytut Pamięci Narodowej, Narodowy Bank Polski, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Łodzi, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Łęczycy, Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Łowieckiej i Związek Harcerstwa Polskiego.

Data dodania artykułu: 2018-10-24
Autor artykułu: Łódzki UW
stat4u