SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dofinansowanie dróg lokalnych w Wałczu
Dwie umowy na przekazanie dofinansowania z rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej podpisał dziś w Wałczu wicewojewoda Marek Subocz.

Cieszę się, że zarówno miasto, jak i gmina Wałcz skorzystały z programu, który pozwala poprawiać infradstrukturę w miejscach, gdzie jest to najbardziej potrzebne mieszkańcom – powiedział wicewojewoda Marek Subocz. – Zachęcam samorządy do składania wniosków w kolejnych odsłonach programu, na który w przyszłym roku rząd przeznaczy jeszcze większe środki, niż dotychczas.

Umowa z burmistrz Wałcza Bogusławą Towalewską dotyczy dofinansowania budowy drogi lokalnej o długości 320 m łączącej ul. gen. Władysława Andersa i Al. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu - etap I. Inwestycja o łącznej wartości 1,7 mln zł uzyskała dotację w wysokości ponad 1,3 mln zł.

Umowa z wójtem gminy Wałcz Janem Matuszewskim dotyczy dofinansowania przebudowy drogi gminnej w Kolnie, gm. Wałcz. Inwestycja o łącznej wartości 875 tys. zł uzyskała dotację w wysokości 546 tys. zł.

Data dodania artykułu: 2018-10-29
Autor artykułu: Zachodniopomorski UW
stat4u