SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Mateusz Morawiecki na otwarciu Centrum Badawczo-Rozwojowego w Tarnowie
To ogromna radość, że polskie firmy tworzą takie centra jak to: nowoczesne, innowacyjne i wspierające rozwój polskich produktów przyszłości – powiedział premier podczas uroczystości otwarcia Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Azoty w Tarnowie.

Zdaniem szefa rządu, nowoczesna nauka to innowacyjność, badania i rozwój. Dążymy do tego, by być przy tym rozdaniu gospodarki światowej, w którym współczesna nauka będzie pokazywała jak adoptować rozwiązania chemiczne do świata biznesu – powiedział i zaznaczył, że bardzo ważna jest rola polskich firm, by inwestować w badania i rozwój oraz w naszych polskich młodych naukowców. Premier Mateusz Morawiecki zwrócił też uwagę, że takie inwestycje to także nowe miejsca pracy oraz nowi inwestorzy.

Oby działania w kierunku innowacyjnej, współczesnej polskiej chemii doprowadziły nas do rozwoju polskiego przemysłu chemicznego XXI wieku, który będzie produkował, badał, oraz wytwarzał najbardziej innowacyjne chemiczne produkty na świecie – powiedział premier Mateusz Morawiecki dziękując inicjatorom projektu.

***

Centrum Badawczo-Rozwojowe w Tarnowie będzie prowadzić badania oraz wdrażać najnowsze rozwiązania innowacyjne bazujące na zrównoważonym rozwoju oraz zajmować się ich opatentowaniem w celu zbudowania przewagi konkurencyjnej i podniesienia poziomu innowacyjności Grupy Azoty na rynku krajowym oraz na rynkach zagranicznych.

Data dodania artykułu: 2018-10-30
Autor artykułu: mat prasowe KPRM
stat4u