SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,PREZYDENT RP ANDRZEJ DUDA W KOLBUSZOWEJ
Prezydent RP Andrzej Duda przebywał z wizytą w Kolbuszowej, gdzie wziął udział w powiatowych obchodach stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kolegiacie Kolbuszowskiej pw. Wszystkich Świętych pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby, w intencji poległych za Ojczyznę oraz mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. Następnie przemaszerowano na kolbuszowski Rynek, gdzie odśpiewano hymn państwowy i podniesiono flagę na maszt. Prezydent Andrzej Duda wbił pamiątkowy gwóźdź pod Tarczą Niepodległości, odsłonił tablicę upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz złożył wieniec przed pomnikiem poświęconym „Żołnierzom i Bohaterom walczącym i poległym za wolność, niepodległość i suwerenność Ojczyzny”.

– Warto Polskę umacniać i budować ją swoim codziennym życiem i pracą. Bo przecież o to chodzi w uroczystościach z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Rzecz nie tylko w tym, by mówić o historii. Rzecz polega na tym, by z historii wyprowadzać wnioski na przyszłość i pokazywać właściwe wzorce: to, co ważne i to, co chcemy osiągać w przyszłości – podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas pobytu w Kolbuszowej.

W uroczystościach powiatowych uczestniczyła również wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Data dodania artykułu: 2018-10-30
Autor artykułu: Podkarpacki UW
stat4u