SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,KRUS i ARiMR podejmują dodatkowe działania dla bezpieczeństwa rolników
W listopadzie rolnicy z 8 powiatów województwa pomorskiego mogą uczestniczyć w szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym oraz postępowania w razie wypadku.

Dnia 18 października 2018 r. Dyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddziału Regionalnego w Gdańsku Jarosław Pergoł i Dyrektor Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Karol Narloch podpisali porozumienie w sprawie organizacji i przeprowadzenia szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym oraz postępowania w razie wypadku ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Porozumienie to zaowocuje szkoleniami dla rolników w 8 powiatach województwa pomorskiego. Odbędą się one w listopadzie br. Rolnicy, którzy chcą uczestniczyć w takim szkoleniu powinni się zgłosić do jednej ze wskazanych Placówek Terenowych KRUS w Chojnicach, Człuchowie, Kartuzach, Malborku, Starogardzie Gdańskim, Sztumie, Tczew lub Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku. Uczestnicy szkolenia poznają skuteczne sposoby eliminowania lub ograniczenia zagrożeń związanych z pracą na gospodarstwie rolnym, a także przejdą ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, z wykorzystaniem fantomów i sprzętu szkoleniowego. Działania takie doprowadzą do zmniejszenia liczby wypadków w rolnictwie oraz nauczą sposobów postępowania w razie takich zdarzeń.

Data dodania artykułu: 2018-10-30
Autor artykułu: mat prasowe
stat4u