SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Rozwój współpracy polsko – niemieckiej ważny dla bezpieczeństwa w regionie
Zacieśnianie współpracy bilateralnej oraz rozwój projektów, które mają znaczący wkład w bezpieczeństwo regionalne, europejskie oraz transatlantyckie to główne tematy rozmowy Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej i minister obrony Republiki Federalnej Niemiec Ursuli von der Leyen.

W piątek w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej przy ul. Klonowej 1 minister Błaszczak spotkał się z minister Ursulą von der Leyen. Spotkanie odbyło się w związku z zaplanowanymi na 2 listopada polsko-niemieckimi konsultacjami międzyrządowymi, których tematem były m. in. stosunki bilateralne, polityka europejska, energetyka oraz bezpieczeństwo.

W trakcie rozmów szef MON zwrócił uwagę na konieczność zacieśniania współpracy w obszarze wzmacniania sojuszniczej polityki obrony i odstraszania w regionie. Podkreślił, że wszystkie starania powinny dążyć do przeciwdziałania przede wszystkim zagrożeniom ze wschodu oraz południa.

Minister Błaszczak posuszył także sprawy związane ze współpracą polsko – niemiecką w ramach Wielonarodowego Korpusu Północny – Wschód w Szczecinie oraz Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód w Elblągu.

Jednym z tematów były także kwestie związane z rozwojem zdolności obronnych w ramach mechanizmu Stałej Współpracy Strukturalnej (PESCO).

Data dodania artykułu: 2018-11-03
Autor artykułu: mat prasowe MON
stat4u