SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Podziemny finał konkursu pieśni patriotycznej
W Kopalni Soli „Wieliczka” odbyła się Gala Konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!”. Konkurs został zorganizowany przez wojewodę małopolskiego Piotra Ćwika oraz prezesa Kopalni Soli „ Wieliczka” S.A. Zbigniewa Zarębskiego. Był to konkurs muzyczny skierowany do uczniów małopolskich szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. Jedną z nagród było to, że laureaci mogli wystąpić w niezwykłym – podziemnym – koncercie finałowym.

Bardzo się cieszę, że tak wielu uczniów wzięło udział w Konkursie „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”. Była to jedna z okazji, by młode pokolenie lepiej poznało historię naszej ojczyzny, a jednocześnie zaprezentowało swój talent. Dziś wspólnie – pełni radości i dumy, z pieśnią patriotyczną na ustach – świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości! Tu, w Kopalni Soli w Wieliczce, w tym symbolu polskości, ma to szczególny wymiar. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie oraz serdecznie gratuluję laureatom! Dziękuję za to, że młodzież tak licznie zechciała zaśpiewać Niepodległej! – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

Podczas Gali wystąpili zarówno soliści, jak i zespoły, a zaprezentowany repertuar pieśni patriotycznych był niezwykle szeroki. Po koncercie organizatorzy wręczyli laureatom nagrody i wyróżnienia.

Data dodania artykułu: 2018-11-08
Autor artykułu: Małopolski UW
stat4u