SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Marsz Niepodległości oczami emigranta!
Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę były dla wielu okazją świętowania. Szczególnie dla Polaków zamieszkałych poza terenem kraju był to czas niezwykły. Niektórzy pokonywali setki i tysiące kilometrów aby 11 listopada świętować w Warszawie.

Do stolicy przyjechali Polunusi z Ameryki Północnej i Południowej, Australii i Europy. Byli to ludzie w różnym wieku, z różnym kontekstem emigracyjnym. Począwszy od emigrantów zarobkowych do emigrantów czasów generała Andersa czy Solidarności.

Wszystkich przywiodła do Warszawy tęsknota i miłość do ojczyzny! Widać było to na ulicach Warszawy, na Stadionie Narodowym w czasie pięknego koncertu, podczas wielkiego Marszu Niepodległości!

Ludzie byli wzajemnie serdeczni, nawiązywali spontaniczne rozmowy. Cieszyli się po prostu wspólnym świętowaniem! Niech nikt nie wierzy złośliwcom totalnej opozycji i niechętnej nam zagranicy, że demonstrowali jacyś oszołomi, bolszewicy, faszyści ! Kto tak twierdzi nie rozumie tego czym jest patriotyzm lub co gorzej stawia się w rzędzie zaprzańców i wrogów Polski!

Ludzie tacy nie chcą mieć wolnej, silnej i suwerennej Ojczyzny! Dobrze im było w roli sług, lokajów Brukseli, Berlina czy Moskwy! Z tego czerpali swoje korzyści i robili ciemne interesy! Takiej Polski ludzie świętujacy w Warszawie i w całej Polsce nie chcą!

Trzeba mieć nadzieję, że ta piękna atmosfera wolności, solidarności, szczerego patriotyzmu przetrwa na następne lata i pozwoli zbudować silną i suwerenną Polskę, wolną od duszy czarnej, czerwonej czy tęczowej!

Chcemy mieć po prostu Polskę biało - czerwoną i Polaków o duszy biało - czerwonej! "Chcemy być sobą" - !

Data dodania artykułu: 2018-11-18
Autor artykułu: Jan Wojewski
stat4u