SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Otwarcie drogi w Kolechowicach sfinansowanej z rządowego programu
Wojewoda Przemysław Czarnek wziął udział w uroczystym przecięciu wstęgi podczas otwarcia nowej drogi w miejscowości Kolechowice koło Ostrowa Lubelskiego.

To kolejny powód do tego, żeby rozwijała się gmina Ostrów Lubelski, akurat tu w miejscowości Kolechowice, gdzie tej drogi brakowało. 1,5 km za prawie 1,2 mln zł, z 70-procentowym finansowaniem z budżetu państwa. Te pieniądze, które teraz są na drogi i sposób finansowania nie 50:50, ale 70:30, to rzecz, która była wyczekiwana od dawna przez samorządowców, bo tych potrzeb drogowych jest ogromnie wiele, ale też zasoby finansowe budżetów poszczególnych gmin nie są zbyt duże. Zwiększenie finansowania i zdecydowane zwiększenie środków – bo 400 mln będzie łącznie w 2019 r. na drogi gminne i powiatowe w województwie lubelskim – to jest to, na co mieszkańcy dawno oczekiwali – powiedział wojewoda podczas otwarcia drugiego odcinka drogi.

Inwestycja przebudowy drogi gminnej nr 103624L w Kolechowicach, została realizowana z dofinansowaniem Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Data dodania artykułu: 2018-11-20
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u