SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Premier Morawiecki na Barbórce Polskiej Grupy Górniczej
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki uczestniczył dziś w uroczystej akademii barbórkowej Polskiej Grupy Górniczej S.A., która odbyła się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Gośćmi górniczego święta byli również przedstawiciele rządu z resortów energii oraz przedsiębiorczości i technologii, członkowie Europarlamentu i Parlamentu RP, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, władze samorządowe oraz służby mundurowe.

– Dziękuję wszystkim górnikom i pracownikom, którzy pomagają na powierzchni, za wasz trud, wysiłek budowania silnej, nowoczesnej, innowacyjnej Polski – mówił podczas swojego wystąpienia premier Morawiecki. – Górnictwo to niezwykły hart ducha, wielki wysiłek i poświęcenie. To poświęcenie nie tylko dla zakładu pracy, ale także poświęcenie dla Polski – dodał.

Podczas uroczystości osobom szczególnie zasłużonym zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe. W imieniu Prezydenta RP złote i srebrne Medale za Długoletnią Służbę wręczyła doradca Prezydenta RP Agnieszka Lenartowicz-Łysik. Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim wręczyli odznaki honorowe "Zasłużony dla Górnictwa RP", które przyznawane są w uznaniu zasług za działalność górniczą.

Polska Grupa Górnicza S.A. to największy pracodawca górniczy w kraju. PGG corocznie w uroczysty sposób obchodzi święto swojej patronki – Świętej Barbary, podtrzymując bogate tradycje górnicze. Tegoroczna akademia barbórkowa organizowana przez tę spółkę nawiązywała do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Data dodania artykułu: 2018-12-01
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u