SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Kradziony pojazd o rekordowej wartości
Strażnicy graniczni z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali skradziony w Niemczech samochodów marki Audi Q7 o wartości ok. 300 tys. złotych. To najdroższy pojazd zatrzymany w tym roku.

30 listopada kilkanaście minut po północy do kontroli na wyjazd z Polski na drogowym przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 61-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował luksusowym audi Q7 na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

W związku z wątpliwościami co do legalności pochodzenia pojazdu, którego wartość oszacowano później na ok. 300 tys. złotych, funkcjonariusze Strażnicy Granicznej poddali pojazd szczegółowej kontroli. W czynnościach uczestniczył przedstawiciel słoweńskiej policji granicznej, oddelegowany na Podkarpacie w ramach misji Agencji FRONTEX

Kontrolerzy ustalili, że numery indentyfikacyjne pojazdu zostały usunięte, a na ich miejsce umieszczono fałszywe znaki. Z kolei zidentyfikowane oryginalne numery VIN widniały w międzynarodowych bazach policyjnych (SIS oraz Interpol), wskazując, że pojazd został skradziony na terytorium Niemiec.

Data dodania artykułu: 2018-12-02
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u