SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Niech żyje nam górniczy stan!
Obchody swojego święta górnicy kopalni Sośnica w Gliwicach obchodzili 1 grudnia. Atmosfera uroczystości była zupełnie inna niż jeszcze rok temu, kiedy ważyły się losy zakładu.

2017 r. to był ten moment przełomowy, kiedy Państwo postanowili, że podejmą wyzwanie i bardzo ciężko będziecie pracować po to, aby pracownicy kopalni Sośnica mieli przed sobą przyszłość, a polska gospodarka na stabilny i zrównoważony rozwój. Bardzo często w przestrzeni publicznej pojawiają się słowa: dywersyfikacja i bezpieczeństwo energetyczne. Warto je rozwinąć, bowiem zdarza się, że nie są zrozumiałe tak, jak powinny być rozumiane. One gwarantują nie tylko naszemu państwu, ale przede wszystkim nam to, że mamy w domach ciepło czy energię elektryczną. Kopalnia ma 101 lat, my w tym roku świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i to również ważny moment w historii – podkreślał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Podczas uroczystości wojewoda uhonorował odznaczeniami państwowymi górników za ich długoletnią pracę, wręczył również resortowe medale. – Słowa podziękowania należą się nie tylko wyróżnionym, ale i wszystkim górnikom za ich poświęcenie i ciężką pracę, która jest gwarantem bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju i naszych rodzin. Polskie górnictwo jest dzisiaj jednym z najważniejszych sektorów życia gospodarczego – zapewniał wojewoda.

W barbórce wzięli udział także parlamentarzyści, przedstawiciele duchowieństwa, samorządów, związki zawodowe, a także poprzedni dyrektorzy zakładu. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewniała Orkiestra Dęta KWK Sośnica.

Data dodania artykułu: 2018-12-03
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u