SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Premier Mateusz Morawiecki na COP24
Z dumą i bez wahania mogę powiedzieć, że Polska jest jednym z liderów działań podejmowanych dla powstrzymania globalnego ocieplenia – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach. Prezes Rady Ministrów spotkał się z sekretarzem generalnym ONZ António Guterresem i otworzył panel Global Climate Action. W trzecim dniu międzynarodowych obrad premier Morawiecki wziął także udział w panelu Deklaracja Driving Change Tohether – Partnerstwo na rzecz elektromobilności. Projekt ten to wspólna inicjatywa Polski i Wielkiej Brytanii, która ma łączyć państwa, regiony, miasta i organizacje pozarządowe w działaniach na rzecz elektromobilności. Szefowi rządu RP towarzyszył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

To nie konwencje międzynarodowe, ale solidarność międzypokoleniowa sprowadziła nas tutaj, na COP 24 i wymaga od nas zintensyfikowania działań na rzecz klimatu – podkreślił premier Morawiecki. Prezes Rady Ministrów zaznaczył, że „Polska jest bardzo mocno włączona w pracę związaną z dbałością o klimat i chcemy razem dbać o dążenie do lepszej przyszłości”.

Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach to olbrzymie przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele stron zrzeszających setki ludzi pracujących na jego sukces. Potrwa do 14 grudnia. W najważniejszym globalnym forum, którego celem jest wypracowanie wspólnej polityki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu weźmie udział ponad 150 delegacji państwowych oraz kilkadziesiąt tysięcy przedstawicieli rożnych środowisk eksperckich i pozarządowych. Hasło tegorocznego szczytu brzmi: „Changing together”.

Uczestnicy konferencji mają do dyspozycji 8 stref konferencyjnych, a w nich sale plenarne, sale konferencji prasowych, sale spotkań oraz kilkaset innych pomieszczeń w tym biura, centra komputerowe. Powierzchnia konferencji zajmuje 40 tys. m2 – tyle, co wymiar pięciu boisk piłkarskich.

Data dodania artykułu: 2018-12-06
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u