SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wręczenie nagród Prezesa Rady Ministrów
Premier Mateusz Morawiecki uhonorował naukowców za wybitny dorobek naukowy i artystyczny, osiągnięcia naukowo-techniczne, rozprawy doktorskie i prace będące podstawą nadania stopnia doktora habilitowanego

W tym roku, spośród 462 zgłoszonych prac, przyznano 54 nagrody. Sześć osób uhonorowano za wybitny dorobek naukowy i artystyczny. Wyróżnienia za osiągnięcia naukowo-techniczne odebrało dziewiętnastu laureatów. Ponadto nagrodzono dwadzieścia dziewięć prac doktorskich i habilitacyjnych.

Podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki podkreślił znaczenie działalności naukowej wyróżnionych osób dla rozwoju Polski. Dodał również, że połączenie przedsiębiorczości i nauki przekłada się na lepsze warunki życia. Dzięki wam człowiek poprzez docenienie nauki i sztuki staje się lepszy. Proszę was o inspirację dla wszystkich pokoleń, które przyjdą w kolejnych latach – mówił szef rządu.

Prezes Rady Ministrów pogratulował nagrodzonym i życzył, aby zmieniali świat na lepsze i nie poddawali się przeciwnościom losu.

Data dodania artykułu: 2018-12-20
Autor artykułu: mat prasowe KPRMstat4u