SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Spotkanie wigilijne w KW PSP Opole
We wtorek 18 grudnia br. po godzinie 13 na sali gimnastycznej KW PSP w Opolu odbyło się spotkanie wigilijne opolskich strażaków.

Wśród obecnych gości byli: Poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara, biskup Paweł Stobrawa, Wojewoda Opolski Adrian Czubak i Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Miasta Opola Bogumiła Grudzień – Kuligowska.

Opolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Krzysztof Kędryk oraz zaproszeni goście złożyli życzenia świąteczne wszystkim strażakom oraz pracownikom cywilnym.

"Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas wypełniony świadectwem miłości, niosący ze sobą chwile pełne wiary, radości i nadziei. To czas zadumy, zatrzymania się w pędzie życia i codzienności, to czas spotkań z bliskimi i rodziną. Tegoroczne święta mają dodatkowo szczególny i wyjątkowy charakter, ponieważ przypada nam obchodzić je w 100 lecie odzyskania niepodległości, to czyni dodatkowy bardzo ważny wymiar świąt, co potęguje radość świętowania i cieszenia się z bycia razem.” - życzył zgromadzonym na sali Opolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Krzysztof Kędryk.

Strażaków województwa opolskiego reprezentowali komendanci powiatowi i miejski PSP.

Po błogosławieństwie, którego udzielił ksiądz biskup Stobrawa, wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i złożyli sobie serdeczne życzenia.

Spotkanie wigilijne zakończyło się poczęstunkiem.

Data dodania artykułu: 2018-12-21
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA/ogn. Łukasz Nowak -
stat4u