SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Spotkanie opłatkowe w Trybunale Koronnym
Na zaproszenie prezydenta miasta Lublin Krzysztofa Żuka wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk wziął udział w tradycyjnym lubelskim spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w Trybunale Koronnym. Na spotkaniu wigilijnym obecni byli także przedstawicie władz samorządowych, duchowieństwa, oraz mieszkańcy Lublina

Życzenia bożonarodzeniowe wszystkim zebranym złożył wicewojewoda lubelski, który nawiązując do wyjątkowego czasu jakim jest bieżący rok, podczas którego świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, podkreślił wielką wagę jaką jest wolność i niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Zaznaczył również fakt, że dzięki poświęceniu naszych przodków sto lat temu, my dzisiaj możemy składać sobie te piękne życzenia świąteczne w ojczystym języku. - Życzę Państwu zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia- zakończył wicewojewoda.

Podczas uroczystości, zgromadzeni, zgodnie z polską tradycją, przełamali się opłatkiem oraz złożyli sobie wzajemnie życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego nowego roku. Nie zabrakło także wspólnie odśpiewanych kolęd.

Data dodania artykułu: 2018-12-24
Autor artykułu: Lubelski UWstat4u