SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Spotkania z uczniami starachowickich szkół w ramach kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"
Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach zrealizowali w szkołach powiatu starachowickiego cykl spotkań poświęconych zagrożeniu tlenkiem węgla.
Na przełomie ostatnich dwóch miesięcy odwiedziliśmy 45 placówek oświatowych: przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, po to by przybliżyć dzieciom i młodzieży specyfikę zagrożeń związanych z czadem. W trakcie kilkudziesięciu spotkań strażacy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP, sekcji kontrolno- rozpoznawczej i wydziału operacyjno- szkoleniowego dotarli do blisko 3.350 młodych osób, które poprzez kreowanie odpowiednich modeli zachowań mają wpływ na bezpieczeństwo w domu i szkole. To właśnie dzieci prowadząc rozmowy z rodzicami są często cennymi "ambasadorami" bezpieczeństwa pożarowego w swoim środowisku. W trakcie spotkań poruszano zagadnienia eksploatacji: przewodów kominowych, wentylacji i źródeł ciepła oraz oddziaływania tlenku węgla na organizm ludzki. Szczególną uwagę poświęcano czujnikom tlenku węgla, które w większości sytuacji stanowią jedyne źródło ostrzeżenia przed czadem. Działania profilaktyczne zrealizowane przez funkcjonariuszy są częścią ogólnopolskiej kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". W trakcie spotkań przekazano do szkół kalendarze wydane nakładem Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Data dodania artykułu: 2018-12-27
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA/KP PSP Starachowice
stat4u