SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,NIE ŻYJE 16-LATKA
Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj na trasie Lenie Wielkie - Dobrzyń nad Wisłą. Kierujący mercedesem podczas wyprzedzania innego pojazdu potrącił 16-latkę. Piesza zginęła na miejscu.

Policjanci z Lipna, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło wczoraj (2.01.19) przed 7.00 na drodze wojewódzkiej 562.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 33-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego jechał od miejscowości Lenie wielkie w kierunku Dobrzynia nad Wisłą. Około 7.00 mercedesem sprinterem zaczął wyprzedzać pojazd ciężarowy. W trakcie tego manewru poczuł uderzenie. Od razu zatrzymał pojazd i wysiadł sprawdzić co się stało.

Gdy zobaczył leżącą przy drodze młodą kobietę natychmiast zadzwonił na numer alarmowy i rozpoczął masaż serca. Niestety przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia stwierdziła zgon 16-letniej mieszkanki gm. Dobrzyń nad Wisłą. Kierowca był trzeźwy.

Prowadzone jest śledztwo, mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia. Decyzją prokuratora pojazd i ciało kobiety zostały zabezpieczone procesowo.

Data dodania artykułu: 2019-01-04
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u