SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Trybunał Konstytucyjny otrzymał stanowisko Sejmu dot. ustawy o KRS 28 grudnia 2018
W związku z dzisiejszą (z 3 stycznia 2019 r.) publikacją dziennika "Rzeczpospolita" zatytułowaną "To przez Sejm odwołano rozprawę w Trybunale" Centrum Informacyjne Sejmu wyjaśnia, że tytułowa informacja jest niezgodna z prawdą

W tekście, dotyczącym zgodności z konstytucją ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, czytelników poinformowano, że "do Trybunału nie dotarło stanowisko Sejmu", gdyż dokument, "po przyjęciu przez Komisję Sprawiedliwości czeka jeszcze na podpis marszałka Sejmu". W rzeczywistości Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podpisał dokument 28 grudnia 2018 r. i tego samego dnia został on wysłany do Trybunału Konstytucyjnego oraz opublikowany na stronie internetowej Sejmu.

Warto też odnotować, że sprawami skierowanymi do Trybunału Konstytucyjnego zajmuje się Komisja Ustawodawcza, a nie Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Zgodnie z Regulaminem Sejmu nie zajmuje się też ona "przyjmowaniem" stanowiska Sejmu, a jedynie wydaje opinię o zawartych we wniosku o rozpatrzenie sprawy przez Trybunał Konstytucyjny zarzutach co do niezgodności ustawy z przepisami konstytucyjnymi.

Data dodania artykułu: 2019-01-04
Autor artykułu: sejm.pl
stat4u