SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Signum popularyzuje naukę
Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM otrzymało wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Popularyzator Nauki 2018. Konkurs zorganizował serwis PAP - Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Działające na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej SIGNUM nagrodzono w kategorii "zespół popularyzatorów nauki".

Konkurs Popularyzator Nauki jest organizowany od 2005 r. To forma docenienia osób i instytucji, które dzielą się swoją wiedzą oraz odsłaniają tajemnice współczesnej nauki przed szeroką publicznością. Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 140 kandydatów! W uroczystej gali w poniedziałek (7 stycznia) w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie uczestniczył m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Jestem przekonany, że państwa działalność jest równie ważna, równie dopełniająca i inspirująca, jak te wielkie wysiłki poznawcze uczonych. To są dwie strony tego samego medalu nauki: badania i popularyzacja - mówił Jarosław Gowin. Natomiast przewodniczący kapituły konkursu prof. Michał Kleiber podkreślił, że popularyzacja nauki jest dzisiaj częścią misji naukowca: Komunikacja na linii naukowcy - społeczeństwo jest dziś absolutną podstawą.

Data dodania artykułu: 2019-01-23
Autor artykułu: mat prasowe PB
stat4u