SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wietnamczycy ukryci w chłodni zatrzymani przez SG
Kilka dni temu w miejscowości Czarna Góra funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali trzech obywateli Wietnamu. Cudzoziemcy ukryli się w samochodzie ciężarowym typu chłodnia i nielegalnie przekroczyli polsko-słowacką granicę.

Podczas kontroli uwagę funkcjonariuszy zwróciła pomniejszona przestrzeń ładunkowa samochodu. Okazało się, że za specjalnie zamontowaną ścianką ukryło się trzech nielegalnych imigrantów – obywateli Wietnamu. Mężczyźni prawdopodobnie schowali się tam na terytorium Rumunii. Jeden Wietnamczyków posiadał kartę uprawniającą go do pobytu w Rumunii. Cudzoziemiec ten został pouczony o obowiązku niezwłocznego opuszczenia Polski i wyjazdu do Rumunii.

Dwaj pozostali obywatele Wietnamu nie chcieli skorzystać z ochrony międzynarodowej w Polsce i w związku z tym zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Będą tam przebywać do czasu zakończenia postępowania w sprawie zobowiązania do opuszczenia terytorium Polski. Wietnamczycy dobrowolnie poddali się karze ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Natomiast 38-letni Polak odpowie za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy państwowej trzem obywatelom Wietnamu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Data dodania artykułu: 2019-01-30
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u