SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,6-LETNIE DZIECKO POGRYZIONE PRZEZ PSY
Policjanci z Opola Lubelskiego wyjaśniaj okoliczności, w jakich wczoraj popołudniu doszło do pogryzienia 6-letniego dziecka przez psy. Do tragicznego zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gm. Poniatowa. Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.

Wczoraj popołudniu dyżurny opolskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące pogryzienia dziecka przez dwa psy w jednej z miejscowości w gm. Poniatowa. Z policyjnych ustaleń wynika, że 6-letnia dziecko wraz ze swoją 55-letnią babcią wracały ze szkoły. Nagle podbiegły do nich dwa duże psy, które zaatakowały dziecko. W wyniku tego zdarzenia z obrażeniami ciała trafiło do szpitala w Lublinie.

Policjanci ustalili, że psy to owczarki niemieckie, które należą do 58-latka z gm. Poniatowa. Mężczyzna okazał ważne karty szczepień psów oraz poinformował, że psy były zamknięte. Prawdopodobnie podkopały się pod siatką i wybiegły na ulice. Teraz stróże prawa wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Prowadzone są działania w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dziecka. Obecny na miejscu lekarz weterynarii zarządził 15-dniową obserwację psów.

Data dodania artykułu: 2019-02-03
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u